КРИПТА – ЩО ЦЕ? ДУМКА AGROGLORYTIME

У різних юрисдикціях віртуальні активи розглядають як акції, цінні папери, гроші, товари і навіть послуги. Усі вони мають рацію, як ідеться в старому анекдоті. І висловити свою точку зору нас змусила остання новина.

SEC і СFTC – підрозділи уряду США з контролю за фінансовими інструментами.

І ось, SEC стверджує, що ETH і багато інших криптоактиви – це цінні папери, на підставі того, що вони проходять тест Хоуї.

Водночас CFTC каже, що BTC. ETN, USDT тощо. – це товари, і при цьому функціонують як засіб обміну, розрахунку та зберігання.

Найвеселіше, що SEC якраз контролює цінні папери, а CFTC – товари (ф’ючерси). Ласий, однак же, шматочок крипти, якщо найдосвідченіші експерти тягнуть ковдру на себе). А якщо якийсь експерт перейде з SEC у CFTC, він змінить свою позицію відповідно до лінії партії?

Давайте розберемося і ми.

Тест Гоуї.

Це має бути вкладення грошей

З очікуванням прибутку

У загальному підприємстві

З прибутком, одержуваним третьою стороною (яка вклала і не бере участі в роботі)

Наприклад. Купив я з другом килим. І здали ми його в комісійку з наваром. Продають килим продавці, ми не працюємо, а очікуємо на прибуток. Підсумок – килим, це цінний папір.

Далі. Обмін, розрахунок і зберігання – основні властивості ГРОШЕЙ, а не товару. Якщо уявити, що я зберігаю вдома п’ятдесят килимів, чи можна, то як я ними розрахуюся в гастрономі за пляшку? Все-таки килим – це товар, зазначені функції товару швидше невластиві.

Тому, я б відніс BTC ближче до грошей, а USDT я вважаю ну майже зовсім грошима.

А ось ETH має багато властивостей, яких гроші не мають… Віднести його до цінного паперу? А хто емітент? Які і чиї зобов’язання та права цей папір засвідчує?

Ні, хлопці, крипту треба класифікувати інакше, що б там не хотіли різні наглядачі.

Технологію виготовлення ядерної бомби важко записати вузликовим письмом…

Наприклад, оферта AGTI ( https://sevlushfoods.com/our-documents (https://sevlushfoods.com/our-documents/)/ ) виконана в повній відповідності з українським законодавством і максимально наближена до європейського та американського.

Токен AGTI – це цифровий запис-індикатор фінансового стану AgroGloryTime, що засвідчує права власника на допуск до низки послуг групи. Думаю, й інші криптоактиви потрібно класифікувати якимось подібним чином, розробивши юридичні категорії роботи віртуального простору і його взаємозв’язку з реальним.

Як це зробили ми.