УКРАЇНСЬКИЙ РЕАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ БІЗНЕС СТАЄ СИМВОЛІЧНИМ: ІНТЕРВ’Ю З ГЕНЕРАЛЬНИМ ДИРЕКТОРОМ AGROGLORYTIME

Посилання на статтю

  • Багато підприємств реального сектору стикаються зі специфічними проблемами в умовах триваючої економічної турбулентності.
  • Дар’я Новгородкіна, генеральний директор AgroGloryTime, розповідає про компанію, яку вона представляє.
  • AgroGloryTime – український агрохолдинг, який запровадив модель залучення коштів на основі блокчейну.

Успішне залучення інвестицій є одним з ключових факторів, що сприяють розвитку та масштабуванню бізнесу. Враховуючи триваючий період економічної турбулентності, багато підприємств реального сектору стикаються зі специфічними проблемами на цьому шляху. Найбільш очевидний варіант – залучення позикових банківських коштів – часто виявляється досить ризикованим інструментом, оскільки накладає на позичальника тягар фінансових зобов’язань.
Невпевненість у стабільному попиті, викликана уповільненням темпів економічного розвитку багатьох розвинених країн, змушує власників бізнесу все більш зважено підходити до оцінки потенційних ризиків.
Втім, сьогоднішній спікер Дар’я Новгородкіна не поділяє загального песимізму. Компанія, яку вона представляє, AgroGloryTime, є великим українським агрохолдингом, що змушує їх бізнес бути в курсі ринкової кон’юнктури, враховуючи насувається світову продовольчу кризу. Усвідомлюючи можливості зростання та високу соціальну відповідальність, покладену на виробників продуктів харчування, пані Новгородкіна, як керівник підприємства, логічно постала перед викликом розширення виробництва.
Замість того, щоб звертатися за банківським кредитом, вони розробили модель токенізації для свого бізнесу вартістю 50 мільйонів доларів, яка має на меті пряме залучення коштів. Їхній власний токен, AGTI, не тільки слугує інвестиційним активом, але й забезпечує його власникам гарантовану частку в прибутку компанії. Оскільки AGTI прив’язаний до реальних активів компанії, його інвестори отримують щоквартальні виплати в розмірі своєї частки участі. І ці виплати, згідно з економічною моделлю AgroGloryTime, забезпечують сумарну прибутковість не менше 25% річних.
Повністю інтерв’ю з Дар’єю Новгородкіною читайте нижче.


Q. Переглядаючи документацію проекту, я бачу, що в ньому немає токенів, присвячених команді. Як ви плануєте заробляти в такому випадку?


Дозвольте мені почати з важливого зауваження, що AgroGloryTime – це вже запущений аграрний бізнес, який стабільно генерує дохід. На момент випуску токена AGTI наша капіталізація вже перевищувала $50 млн. Компанія офіційно зареєстрована за місцем розташування земельних активів в Україні, а її акції перебувають у публічному обігу. Оскільки AGTI забезпечений фіксованим еквівалентом акцій компанії, ми гарантуємо його власникам отримання своєї частини прибутку AgroGloryTime.


Q. Звідки береться ваша частина прибутку?


Ми, як власники підприємства, отримуємо 100% доходу від його продукції. Згідно з нашою моделлю, яка описана на нашому сайті, ми готові спрямовувати до 75% прибутку компанії на виплату доходу власникам токенів. А 25% все одно залишаються у нас. Але після залучення достатнього обсягу коштів ця частина в грошовому еквіваленті в рази перевищить поточний оборот компанії. Тому це безпрограшна справа!

Q. Чи не призведе це до зниження прибутковості AGTI, оскільки ви продаєте більше токенів?


Безумовно, і ми не приховуємо цього. Однак є один нюанс, про який варто згадати. Як ви пам’ятаєте, ми залучаємо фінансування для інвестицій в розвиток бізнесу. Нещодавно я досить докладно розповідав про широкий спектр перспективних проектів, над якими ми працюємо. Річ у тім, що, розвиваючи свої виробничі потужності, ми підвищуємо продуктивність, а отже, заробляємо більше. Збільшується не тільки кількість бенефіціарів, а й сам пиріг. І можна бути впевненим, що попит і канали збуту завжди знайдуться. Особливо, якщо мати на увазі поточну ситуацію на світовому та внутрішньому українському ринку продуктів харчування.


Q. Як ви доставляєте придбані токени їх новим власникам, адже смарт-контракт ще не запущений?


Так, це правда. Наразі ми проводимо передпродажну стадію. У серпні ми випускаємо велике оновлення, і токени з’являться в особистих кабінетах покупців, щоб вони могли отримати там всю необхідну інформацію про їх розподіл, прибуток і так далі. Як тільки буде укладений контракт, ми переведемо AGTI на гаманці користувачів.


Q. Але чи будуть виплати за токени вже на цьому етапі?


В.: Безумовно. Продажі вже почалися і тривають вже кілька місяців, і перші дивіденди тим, хто придбав токени до кінця липня, будуть виплачені в стейблкоінах восени. Далі виплати будуть здійснюватися раз на квартал.


Q. Як скоро можна очікувати появу AGTI на CEX і DEX?


Я думаю, що період набуття права власності триватиме щонайменше рік. Поки він не з’явиться на біржах, інвестори не зможуть його продавати. Цей час ми присвятимо роботі зі спільнотою, демонстрації ефективності нашої моделі і, звичайно, розвитку бізнесу. Нарешті, ми виконаємо свої зобов’язання з виплати дивідендів. І це, сподіваємося, буде найсильнішим аргументом. Після цього дочекаємося більш оптимістичної ситуації на крипторинку і виведемо AGTI у вільний обіг.


Q. Як аудиторія реагує на ваш проект, враховуючи, що він відрізняється від більшості блокчейн-стартапів?


Чудове запитання. І ви правильно помітили, що AgroGloryTime має свою специфіку. Ми – офлайн-компанія, і ми зосереджені на розвитку нашого реального, скажімо так, аналогового бізнесу. Звичайно, виходячи на крипторинок з власним токеном, ми прагнемо зробити процес взаємодії з інвесторами максимально прозорим. Саме для цього ми постійно працюємо над сайтом і майбутнім DAO AgroGloryTime, який також є в нашій дорожній карті. Загалом, планів і завдань багато, і я радий, що ми йдемо за графіком.


Q. Як ви взаємодієте з міжнародною аудиторією, і наскільки це важливо для вас?


Це дуже важливо! Саме тому, обираючи серед усіх інструментів фандрейзингу, ми зупинилися на блокчейн-технології. З технічної точки зору ми готові працювати і вже працюємо з інвесторами з усього світу в рамках передпродажної кампанії. Я б умовно розділив нашу нинішню аудиторію на внутрішню і глобальну. І ми прагнемо комунікувати і висвітлювати інтереси обох цих аудиторій на каналах AgroGloryTime в соціальних мережах. На першому етапі нас підтримало досить багато українських інвесторів. Це не дивно, адже наше підприємство добре відоме в країні. А потенціал для сільського господарства в нашому регіоні практично необмежений. Тому, як тільки з’явилася така можливість, з’явився інтерес. Я відчуваю, що ми на правильному шляху.