Український реальний аграрний бізнес токенізували

Посилання на статтю

Успішне залучення інвестицій – один із основних факторів, що сприяють розвитку та масштабуванню бізнесу. В умовах економічної нестабільності багато компаній реального сектора стикаються з певними проблемами в цьому напрямку. Найочевидніший варіант – залучення позикових банківських коштів – найчастіше виявляється досить ризикованим інструментом, оскільки накладає на позичальника тягар матеріальної ответственности. 

Через відсутність упевненості у стабільному попиті, пов’язаному зі скороченням темпів розвитку економіки в багатьох розвинених країнах, власники бізнесів змушені все більш виважено підходити до оцінки потенційних ризиків.

Проте Дарія Новгородкіна не поділяє загального песимізму. Її компанія, AgroGloryTime , займається вирощуванням овочевих культур у відкритому і закритому грунті, що дозволяє її бізнесу впевнено дивитися в завтрашній день, на тлі продовольчої кризи, що набирає обертів. Усвідомлюючи можливості зростання та покладену на виробників продуктів харчування високу соціальну відповідальність, Дар’я як керівник компанії закономірно зіткнулася з необхідністю розширення виробництва. 

У випадку AgroGloryTime, компанія не стала звертатися за кредитом до банку. Натомість, вони запропонували модель токенізації чинного $50-мільйонного бізнесу, що передбачає пряме залучення коштів інвесторів. Відмінною особливістю токена компанії – $ AGTI – є гарантована прибутковість. Оскільки сам токен прив’язаний до реальних акцій компанії, її інвестори отримують щоквартальні виплати, у розмірі частки своєї участі, що, згідно з представленою раніше економічною моделлю, забезпечує загальну дохідність не нижче 25% річних. 

Дар’ї поставили кілька популярних питання про очолюваний нею проект.

Добридень! Почнемо відразу з питань щодо токеноміки вашого проекту. У ній немає згадки частини токенів, призначених для команди. З чого ви плануєте заробляти?

Дякую за питання. Почну з уточнення, що AgroGloryTime – це вже запущений агробізнес, який стабільно дає дохід. На момент випуску токена $AGTI наша капіталізація вже перевищує $50 мільйонів, а компанія офіційно зареєстрована за місцем розташування її земельних активів – в Україні. Більше того, акції AgroGloryTime перебувають у публічному обороті, саме ними і підкріплено наш токен. 

Тобто фактично нами гарантовані права власників токена на отримання еквівалентної частини нашої компанії.

Досить сміливе рішення, але все ж таки, з чого формується ваша частина прибутку? 

Дивіться, на сьогоднішній день ми як власники компанії отримуємо 100% доходу від її продукції. Згідно з нашою моделлю – більш докладний її опис ми публікували, в тому числі, на нашому сайті, – ми готові направити до 75% прибутку компанії на виплату прибутковості для власників токенів. 25% відсотків, як і раніше, залишаться у нас, однак після залучення достатнього фінансування, в грошах ця частина кратно перевершить поточний оборот компанії. Тому ніхто не залишиться в образі! 

Виходить, що весь прибуток за звітний період ділиться між вами та діючими власниками токенів? Виходить, у міру збільшення продажів, їхня прибутковість знижуватиметься?

Цілком вірно, і ми не робимо з цього секрету. Однак є один нюанс, який варто згадати. Як ви пам’ятаєте, ми залучаємо фінансування для інвестицій у розвиток бізнесу. Про конкретні приклади наших перспективних проектів я докладно розповідала в іншому недавньому інтерв’ю. Логіка в тому, що розвиваючи наші виробничі можливості, ми виробляємо більше продукції, відповідно – більше та заробляємо. Тобто збільшується не лише кількість бенефіціарів, а й сам пиріг. З огляду на поточну ситуацію на світовому та внутрішньому Українському продовольчому ринку можна бути впевненим, що попит та канали збуту знайдуться завжди.

Якщо торкатися технічної сторони – як зараз відбувається процес нарахування токенів? Наскільки відомо, сам контракт ще не запущено? 

Так правильно. На даний момент ми перебуваємо на стадії пре-сейлу. У серпні ми випустимо масштабне оновлення і токени будуть відображені в особистих кабінетах покупців. Як тільки буде контракт, $AGTI будуть нараховані на гаманці.

Але чи виплати за токенами будуть вже на цьому етапі? 

Абсолютно вірно. Продаж вже стартував і триває кілька місяців, а перші дивіденди тим, хто придбав токени до кінця липня, будуть виплачені восени в стейблкоїнах. Надалі виплати здійснюватимуться один раз на квартал.

А коли варто очікувати появу $AGTI на CEX і DEX?

Як ми відкрито попереджаємо всіх своїх потенційних інвесторів, близько року токен буде у вестингу – тобто продати його не можна буде. У цей час ми плануємо активно працювати з ком’юніті, демонструючи ефективність нашої моделі, зрештою – нашого бізнесу. Нарешті, ми будемо виконувати свої зобов’язання щодо виплати дивідендів, що, мабуть, буде найсильнішим аргументом. Після цього, ми дочекаємося більш оптимістичної ситуації на крипто-ринку та виводимо $AGTI у відкрите плавання.

Хотіли б зупинитися на питанні роботи з ком’юніті – як загалом аудиторія реагує на ваш проект, враховуючи, що він дуже відрізняється від більшості блокчейн стартапів?

Гарне питання, і ви вірно помітили, що AgroGloryTime має свою специфіку. Ми офлайн компанія, і основний наголос робимо на розвиток свого реального бізнесу. Зрозуміло, виходячи на крипто-ринок зі своїм токеном ми прагнемо зробити процес взаємодії з інвесторами максимально простим і прозорим. Саме для цього ми постійно працюємо над сайтом, а попереду ще й вихід DAO AgroGloryTime. Загалом, планів та завдань дуже багато, і мене тішить, що ми йдемо за графіком. 

Ще одне важливе питання – з огляду на те, що у випадку з $AGTI йдеться про токен, який пов’язаний з фізичною компанією, локалізованою в конкретній країні – Україні. Як ви працюєте з міжнародною аудиторією, і наскільки вона важлива для вас? 

Дуже значуща! Саме тому, вибираючи серед усіх доступних інструментів залучення фінансування, ми зупинилися на блокчейні та випуску токенів. У технічному плані ми готові працювати, і вже працюємо з інвесторами з усього світу в рамках пре-сейлу. На практиці – я б умовно розділила нашу поточну аудиторію на внутрішню та глобальну. На першому етапі нас підтримало чимало українських інвесторів, що не дивно: нашу компанію тут добре знають, та й загалом потенціал сільського господарства в нашому регіоні практично безмежний. Тому, як тільки з’явилася така можливість, за нею був і інтерес. Я рада, що ми пішли вірним шляхом. 

Дуже дякую за ваші відповіді, ми уважно стежитимемо за розвитком вашого проекту.